قیمت سئو و بهینه سازی سایت چقدر است؟ این سوالی است که ممکن ایت ذهن شما را درگیر کرده باشد و به همین علت به سایت ما رسیده اید. در صورتی که شما برای کسب و کارتان یک سایت را طراحی کرده باشید و یا این که هزینه کرده باشید و شرکتی آن را برای شما تهیه کرده باشد.

در این حالت شما تنها یک سایت دارید که در خصوص شما یک سری توضیحات داده شده و ممکن است که سایت شما فروشگاهی باشد و در کنارش محصولات شما برای فروش وجود داشته باشد اما این سایت به خودی خود نمی تواند برای شما کسب درآمد کند.

همچنین این سایت نمی تواند در زمینه برند سازی برای شما مفید باشد. اما شما می توانید چه کاری انجام دهید؟ در چنین حالتی توصیه می شود که از ترفند و نکات سئو استفاده کنید که این کار را می توانید به یک سئو کار بسپارید. در ابتدای کار باید بگوییم که نمی توان قیمت ثابت و مشخصی برای خدمات سئو تعیین کرد برای این که این موضوع را متوجه شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت یا تعرفه سئو و بهینه سازی سایت را چه کسی تعیین میکند؟

در واقع هیچ نرخ مشخص و معینی برای قیمت سئو در هیچ سازمان یا ارگانی مشخص نشده است. هر چند برای تبلیغات اینترنتی نظیر طراحی سایت سازمان های نظارت کننده ای وجود دارند اما در تعیین نرخ این فعالیت ها هیچگونه قیمت مصوبی وجود ندارد.

البته علت آن کم کاری این سازمان ها یا نهاد ها نیست. در واقع علت اصلی آن جنس این نوع فعالیت است. طراحی سایت و سئو هر دو از پیچیدگی های خود برخوردار هستند. بنا به اینکه فرد یا شرکت انجام دهنده چقدر در این زمینه توانایی و تبحر داشته باشد نرخ خود را برای این کار تعیین میکند.

قیمت سئو

چه عواملی در تعیین تعرفه و قیمت سئو تأثیر گذار هستند؟

به شکل کاملاً تجربی میتوان گفت عوامل زیر در تعیین قیمت سئوی سایت شما اثر گذاری بیشتری دارند:

 • جنس خود کسب و کار

قیمت سئو بنا به اینکه رقابت در حوزه کسب و کار شما در گوگل چقدر سنگین باشد (هدف از سئو عمدتاً ارتقای رتبه در موتور جستجوی گوگل است) فرق خواهد کرد. به طور مثال فردی قصد فروش کارتن اثاث کشی را دارد. خب در چنین کسب و کاری رقابت در سطح گوگل پایین است. بنابراین می توان گفت قیمت سئو برای این کسب و کار پایین در خواهد آمد.


سئو تضمینی سایت چیست؟


نقطه مقابل آن کسب و کارهایی نظیر شرکت های طراحی سایت، باربری، وکالت، اخذ ویزا و … است. فضای رقابت در این زمینه ها بسیار بسیار سنگین است و بنابراین برای ارتقاء رتبه در گوگل کار بسیار بیشتری بر روی کلمات کلیدی آنها باید صورت پذیرد.

 • محل فعالیت کسب و کار

دیگر عامل تعیین تعرفه سئو و بهینه سازی سایت مناطقی است که صاحب کسب و کار دوست دارد سایت او در آن نفوذ داشته باشد. وقتی یک طراحی سایت انجام می شود و در فضای اینترنت قرار می گیرد هر فردی از هر جای دنیا می تواند به آن دسترسی داشته باشد.


بانس ریت چیست؟


با این حال، فرض کنید یک شرکت طراحی سایت در کرج فعالیت می کند. این شرکت می خواهد در کرج فعالیت داشته باشد و مشتریان کرجی را جذب کند. خب چه باید کرد؟ برای این کار کلمات کلیدی که در آنها به محل فعالیت یعنی کرج اشاره می شود به کار برده می شود. به طور مثال عبارات کلیدی نظیر:

 • طراحی سایت در کرج
 • بهترین شرکت طراحی سایت در کرج
 • قیمت طراحی سایت در کرج
 • تعرفه سئوی سایت در کرج و ….

خب در مقابل شرکتی را فرض کنید که می خواهد کل کشور را پوشش دهد. آن وقت دیگر کلمات کلیدی محدود به یک محل خاص نخواهند بود. اگر همان کلمات کلیدی بالا را بخواهیم برای این کار بازنویسی کنیم خواهیم داشت:

 • طراحی سایت
 • بهترین شرکت طراحی سایت
 • قیمت طراحی سایت
 • تعرفه سئوی سایت و …

با این حساب قیمت و تعرفه سئوی کلمات کلیدی بنا به اینکه بخواهد محلی انجام شود یا کشوری متفاوت خواهد بود. زیرا تعداد رقبا در این دو حالت با هم فرق دارند.

 • طول کلمه کلیدی که انتخاب می شود

به طور کلی می توان گفت هر چه طول کلمه کلیدی که انتخاب می شود کوتاه تر باشد قیمت سئو و بهینه سازی آن بیشتر خواهد بود. به طور مثال قیمت سئو و بهینه سازی کلمه کلیدی “طراحی سایت” نسبت کلمه کلیدی “شرکت طراحی سایت و سئو در کرج” بسیار بسیار بیشتر خواهد بود.

سئو تضمینی

تعداد کلمات کلیدی چه تاثیری در قیمت سئو دارد؟

عامل دیگر در تعیین قیمت سئو و بهینه سازی سایت تعداد کلمات کلیدی است که قرار است سئو شوند. خب هر چه تعداد کلمات کلیدی انتخابی از سوی مشتری بیشتر شود به نسبت کار بیشتری را می طلبد. برای همین هم قیمت آن بیشتر خواهد بود.

اهمیت تعداد کلمات کلیدی در سئو چیست؟

اما چه تعداد کلمه کلیدی را برای یک سایت سئو کنیم بهتر است؟ در اینجا برای درک بهتر این موضوع از یک مثال استفاده می کنم.

فرض کنید شما میخواهید ماهیگیری کنید.

 1. شما می توانید فقط با یک قلاب به ماهیگیری بروید
 2. شما می توانید یک تور برای ماهیگیری ببرید
 3. شما با یک کشتی ترال به ماهیگیری می روید

خب نتیجه هر سه اینها یکی است؟ مسلماً خیر. تعداد کلمات کلیدی در سئو هم همین نقش را دارند. مخاطبین شما از عناوین مختلفی در سرچ استفاده می کنند. حال اگر شما تعداد بیشتری از کلمات کلیدی را که ممکن است مخاطبین شما آن را سرچ کنند را پوشش دهید خب تعداد مخاطبین بیشتری را به سایت خود هدایت خواهید کرد.

شما اگر برای سایت خود یک کلمه را سئو کنید مثل ماهیگیری با یک قلاب است. اگر تعداد کلمات را بالا ببرید انگار که یک تور برای مخاطبین خود پهن میکنید.

 

هزینه سئو

بالاخره قیمت سئو و بهینه سازی سایت چقدر است؟

با توجه به تمامی این مطالبی که گفته شد فکر میکنم شما هم قانع شده باشید که هیچ فرمول مشخصی را برای تعیین قیمت سئوی سایت نمی توان مشخص کرد.

در کنار تمامی اینها مهمترین موضوع در تعیین قیمت سئو بحث تجربه شرکتی است که قرار است این کار را انجام دهد. اگر شرکتی در حوزه های مختلف کار سئو را انجام داده باشد می تواند تخمین بهتری از میزان سختی کار بزند و قیمت بهتری را برای مشتری تعیین کند.

بنابراین اگر برای کسب و کار خود با چند شرکت تماس گرفتید و رقم های بسیار متفاوتی را از آنها شنیدید اصلاً تعجب نکنید!!!

کدام قیمت سئو و بهینه سازی سایت را باور کنم؟

حال سؤال اساسی اینجاست که با وجود تمامی این اختلاف قیمت ها کدام یک را انتخاب کنیم؟؟؟

بهترین توصیه ای که در این مورد می توان انجام داد این است که به شرکت طراحی سایت مورد نظر زنگ بزنید و از آنها نمونه کار بخواهید. اگر شرکتی در زمینه های کاری مختلف سابقه سئو دارد می توانید با خیال راحت کار خود را به او بسپارید.


آیا می توان سایتی که از قبل طراحی شده را سئو کرد؟


پاسخ به سؤالات متداول

هزینه سئو سایت چقدر است؟

برای تعیین هزینه سئوی یک سایت نمیتوان فرمول مشخصی را تعیین کرد. این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت سئو و بهینه سازی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سئو و بهینه سازی سایت به عواملی همچون نوع کسب و کار و میزان رقابت در گوگل در زمینه کسب و کار شما، تعداد کلمات کلیدی، سئوی محلی یا کشوری و طول عبارات کلیدی بستگی دارد.

اهمیت تعداد کلمات کلیدی در سئو چیست؟

شما اگر برای سایت خود یک کلمه را سئو کنید مثل ماهیگیری با یک قلاب است. اگر تعداد کلمات را بالا ببرید انگار که یک تور برای مخاطبین خود پهن میکنید.

ما در شرکت طراحی سایت اکسینو بیش از 15 سال سابقه طراحی سایت و سئو را داریم. تیمی مجرب از افرادی که سابقه طراحی و سئو صدها سایت موفق را در کارنامه خود دارد.

ما با توجه به نوع کسب و کار شما بهترین راهکار برای سئوی سایت شما را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید برای ارتباط با ما با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید و یا برای مشاوره حضوری به دفتر کار شرکت مراجعه کنید.

تماس با اکسینو™

 • مشاوره: 09124222529 (رضایی)
 • ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه 10 صبح تا 6 عصر

مشاوره کاملاً رایگان است!

پانوشت: قیمت سئو سایت ، تعرفه سئو سایت ، سئو و بهینه سازی سایت ، بهترین شرکت سئوی سایت ، سئوی سایت ارزان ، افزایش رتبه سایت در گوگل ، سئوی تضمینی ، پشتیبانی سایت ، تولید محتوای سایت ، اکسینو