ساخت فایل htaccess در وردپرس ممکن است که مشکلی باشد تاکنون شما رو به رو شده باشید ما در این مقاله از اکسینو قصد داریم که به این موضوع بپردازیم. فایل htaccess با توجه بر این که فایل مهمی است و اگر در سایت شما باشد می تواند بر روی کاربر پسندی سایت شما تاثیر بگذارد و در نتیجه رتبه ی سایت شما را هم ارتقا بخشد اما وجود فایل htaccess ضروری هم نیست.

ساخت فایل htaccess در وردپرس

فایل htaccess یک فایل بدون نام است و واژه htaccess در واقع پسوند این فایل می باشد.


روش تهیه بک آپ دیتابیس در سی پنل


بنابراین برای ساخت آن با نرم افزارهای ساده ای مثل Notepad باید توجه داشته باشید که این فایل بدون نام باشد و فقط به پسوند htaccess. ختم شود. این موضوع به خوبی در تصویر زیر قابل مشاهده است:

فایل htaccess وردپرس

سپس فایل را ذخیره کرده و در پوشه روت هاست خود آپلود کنید.

سایت های زیادی هم برای ساخت این فایل وجود دارند که به عنوان نمونه می توانید سایت زیر را ببینید: سایت ساخت فایل htaccess به صورت آنلاین (البته استفاده از این سایت ها برای ساخت htaccess فقط برای افراد حرفه ای و کسانی که دقیقاً می دانند دارند چه کار می کنند توصیه می شود!)برای پیدا کردن این فایل در هاست یا سرور خود، کافیست به پوشه روت هاست خود مراجعه کنید و احتمالا اولین فایلی که در آنجا مشاهده خواهید کرد، فایل htaccess است.

فایل htaccess وردپرس کجاست

در بعضی مواقع در سی پنل امکان مشاهده فایل htaccess به طور پیشفرض وجود ندارد و اصطلاحاً این فایل مخفی (hidden) شده است.

برای این کار کافیست روی دکمه Settings در سی پنل کلیک کنید و تیک نمایش فایل های مخفی (Show Hidden Files) را بزنید.

نمایش فایل htaccess در سی پنل

فایل htaccess پیشفرض وردپرس

در صورتی که فایل htaccess از قبل روی سایت وردپرسی شما موجود نباشد یا اینکه به هر دلیل محتوای آن پاک شده یا دچار تغییر شده است، بایستی این فایل را مجدداً احیاء کنید.

برای این کار باید نسخه اصلی فایل htacess وردپرس را از طریق سایت رسمی وردپرس دریافت نمایید و درون فایلی با پسوند htaccess در پوشه روت هاست خود قرار دهید.

خرید هاست و دامنه

 

 

پانوشت: فایل HTACCESS وردپرس ، دانلود فایل HTACCESS وردپرس